Trychologia – nauka o włosach
Zajmuje się diagnozowaniem chorób skóry głowy i włosów oraz pielęgnacją. Wypadanie włosów, łysienie typu męskiego i żeńskiego, łojotokowe zapalenie skóry głowy, łuszczyca, swędząca skóra głowy.
Trychologię ukończyłam na Uniwersytecie Jagiellońskim w Colegium Medicum. Jestem członkinią Międzynarodowego Stowarzyszenie Trychologii Klinicznej i Estetycznej ICATA.
Trychoskopia to nieinwazyjne badanie owłosionej skóry głowy i włosów za pomocą kamery powiększającej.
W badaniu trychoskopowym określa się stan skóry głowy, mieszków włosowych i łodygi włosa, ogniska chorobowe, fazy wzrostu, aktywność gruczołów łojowych, ścieńczenie i zminiaturyzowanie włosów.
Na podstawie badania trchologicznego dobieram odpowiedni protokół zabiegowy. W swojej praktyce wykorzystuje między innymi karboksyterapię, mezoterapię, terapię świtałem LED, peelingi. Dobieram również zabiegi pielęgnacji włosów i skóry głowy.
trychologia
Terapia z użyciem urządzenia TRICHO THERAPY 4.0.
Terapia trychologiczna dedykowana kobietom i mężczyznom cierpiącym na przewlekłe i okresowe wypadanie włosów.
Zalecana w przypadku:
-
stresu,
-
przyjmowania leków,
-
anemii,
-
restrykcyjnej diety,
-
łysienia telogenowego,
-
łysienia anagenowego,
-
łysienia androgenowego,
-
łupieżu.
PLASON Plazma w trychologii i kosmetologii
Pojęcie plazmy zostało wprowadzone przez amerykańskiego fizykochemika Irvinga Langmuira, zdobywcy nagrody Nobla w 1932 roku.
Plazma zwana jest czwartym stanem skupienia materii. Jest ona zjonizowanym gazem, który przewodzi ładunki elektryczne. ️
Terapia plazmowa w trychologii stosowana jest w przypadku łupieżu, keratozy i łojotoku. Ta terapia jest również wskazana w przewlekłym i okresowym wypadaniu włosów.
Plazma niskotemperaturowa działa przeciw bakteriom, drożdżom, pleśniom i wirusom w różnych ich postaciach. To doskonałe narzędzie w walce z trądzikiem.
Pobudza i obkurcza włókna kolagenowe pozwalają uzyskać efekt ujędrnienia i wygładzenia skóry. Głębokie złuszczanie pomaga zniwelować zmarszczki i przebarwienia. Zjonizowana energia doprowadzana do górnej warstwy skóry, działa jak głęboki piling, co pozwala na jej odświeżenie i napięcie.
Jak przygotować się do badania trychologicznego
-
Nie myj włosów bezpośrednio przed badaniem.
-
Umyj włosy około 24h przed wizytą.
-
Nie używaj pudru i żelu do stylizacji włosów.
-
Nie tapiruj włosów, nie stosuj lakierów.
-
Nie farbuj włosów kilka dni przed badaniem trichoskopowym.
-
Nie używaj suchego szamponu przed trichoskopią.
-
Nie używaj mikrowłókien zagęszczających włosy.