top of page
skóra_włosy.jpg

Trychologia – nauka o włosach
Zajmuje się diagnozowaniem chorób skóry głowy i włosów oraz pielęgnacją. Wypadanie włosów, łysienie typu męskiego i żeńskiego, łojotokowe zapalenie skóry głowy, łuszczyca, swędząca skóra głowy.
Trychologię ukończyłam na Uniwersytecie Jagiellońskim w Colegium Medicum. Jestem członkinią Międzynarodowego Stowarzyszenie Trychologii Klinicznej i Estetycznej ICATA.


​Trychoskopia to nieinwazyjne badanie owłosionej skóry głowy i włosów za pomocą kamery powiększającej.

W badaniu trychoskopowym określa się stan skóry głowy, mieszków włosowych i łodygi włosa, ogniska chorobowe, fazy wzrostu, aktywność gruczołów łojowych, ścieńczenie i zminiaturyzowanie włosów.

Na podstawie badania trchologicznego dobieram odpowiedni protokół zabiegowy. W swojej praktyce wykorzystuje między innymi karboksyterapię, mezoterapię, terapię świtałem LED, peelingi. Dobieram również zabiegi pielęgnacji włosów i skóry głowy.

trycho.jpg

trychologia

Terapia z użyciem urządzenia TRICHO THERAPY 4.0.

Terapia trychologiczna dedykowana kobietom i mężczyznom cierpiącym na przewlekłe i okresowe wypadanie włosów.

Zalecana w przypadku:

  • stresu,

  • przyjmowania leków,

  • anemii,

  • restrykcyjnej diety,

  • łysienia telogenowego,

  • łysienia anagenowego,

  • łysienia androgenowego,

  • łupieżu.

PLASON  Plazma w trychologii i kosmetologii

Pojęcie plazmy zostało wprowadzone przez amerykańskiego fizykochemika Irvinga Langmuira, zdobywcy nagrody Nobla w 1932 roku.

Plazma zwana jest czwartym stanem skupienia materii. Jest ona zjonizowanym gazem, który przewodzi ładunki elektryczne. ️

Terapia plazmowa w trychologii stosowana jest w przypadku łupieżu, keratozy i łojotoku. Ta terapia jest również wskazana w przewlekłym i okresowym wypadaniu włosów.

Plazma niskotemperaturowa działa przeciw bakteriom, drożdżom, pleśniom i wirusom w różnych ich postaciach. To doskonałe narzędzie w walce z trądzikiem.

Pobudza i obkurcza włókna kolagenowe pozwalają uzyskać efekt ujędrnienia i wygładzenia skóry. Głębokie złuszczanie pomaga zniwelować zmarszczki i przebarwienia. Zjonizowana energia doprowadzana do górnej warstwy skóry, działa jak głęboki piling, co pozwala na jej odświeżenie i napięcie.

bottom of page